INFORMACJE

PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE

Podaruj swojemu dziecku to, co najcenniejsze i zrób przerwę na wspólne czytanie.

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa bierze udział w konkursie KINDER.

Głos na Bibliotekę można oddać na stronie internetowej:

https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie

gdzie w odpowiednią rubrykę należy wpisać nazwę miejscowości, kod pocztowy lub nazwę biblioteki.

Aby oddać głos w  pierwszej kolejności należy zarejestrować się, poprzez swoją pocztę email potwierdzić udział, następnie wrócić na stronę Kinder i możesz już głosować.

Głosowanie trwa do 4 listopada 2019 roku.
Prosimy o codzienne oddawanie głosów!

Nagrodzonych zostanie 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów. Pierwsze 50 bibliotek otrzyma książki o wartości 5000 zł do wspólnego czytania z dzieckiem, następne 250 dostanie książki o wartości 300 zł. Dodatkowo zwycięskie biblioteki otrzymają po 2 pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania.

Zachęcamy do głosowania!

INFORMACJE

Mała Książka – Wielki Człowiek

     W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” w naszej Bibliotece czeka na najmłodszych miłośników książek (z roczników 2013-2016)  i ich rodziców wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.                   

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.               

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

Odwiedziny przedszkolaków w bibliotece

W dniu 11 czerwca 2019 roku do biblioteki zawitała średnia grupa Żabki z przedszkola w Niegowie. W bibliotece odbyły się zajęcia pt. Czytamy z Franklinem książkę. Dzieci poznały historię, która przydarzyła się Franklinowi, a związana była z książką, którą wypożyczył z biblioteki. W trakcie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne i rozwiązały łamigłówkę w postaci labiryntu.

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

Odwiedziny przedszkolaków w bibliotece

W dniu 7 czerwca 2019 roku do biblioteki zawitała najstarsza grupa Biedronki z przedszkola w Niegowie. W bibliotece odbyły się zajęcia pt. Czytamy z Franklinem książkę. Dzieci poznały historię, która przydarzyła się Franklinowi, a związana była z książką, którą wypożyczył z biblioteki. W trakcie zajęć dzieci wykonały, z przygotowanych papierowych elementów żółwia, którego zabrały ze sobą do domu.

 

LEKCJE BIBLIOTECZNE

Lekcja biblioteczna

W dniu 9 listopada do biblioteki w Niegowie przyszły, na lekcję biblioteczną, dzieci z klasy 4,  w dniu 13 listopada uczniowie klasy 5, wraz z panią Dorotą Giec. Na wstępie dzieci zapoznały się z rodzajem księgozbioru, który znajduje się w bibliotece. Głównym tematem zajęć była Budowa książki i jakie funkcje pełnią poszczególne jej elementy. Oprócz zdobytej wiedzy teoretycznej, dzieci wykorzystały ją w praktyce, porównując budowę różnych książek. Na zakończenie zajęć dzieci wcieliły się w części budowy woluminu i utworzyły “żywy” egzemplarz.
WYDARZENIA

Relacja z wycieczki

W dniu 18 sierpnia wyjechaliśmy na wycieczkę do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach. Do podziwiania roślin i aranżacji ogrodów pogoda była wymarzona. Uczestnicy wyjazdu  mogli poznać rożne aranżacje ogrodu, np: Ogród angielski, Ogród wiejski, Ogród Zachodzącego Słońca. Całość założenia jest przystosowana do swobodnego poruszania się. Prawie wszystkie okazy bogatej kolekcji roślinnej Starego i Nowego Ogrodu posiadają tabliczkę z nazwą. Zacz­erp­nięte inspiracje można było zrealizować w przyle­ga­ją­cym Centrum Ogrodniczym.

LEKCJE BIBLIOTECZNE

Zajęcia biblioteczne

W dniu 13 czerwca 2018 r.  do biblioteki publicznej Fili w Sokolnikach zostały zaproszone dzieci z tutejszego przedszkola wraz ze swoją panią. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w  przygotowanych zajęciach, o tematyce przyrodniczej, na podstawie książeczki Bardzo głodna gąsienica. Chętnie zgłaszały się do odpowiedzi i brały udział w różnych zadaniach.