ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

Odwiedziny przedszkolaków w bibliotece

W dniu 11 czerwca 2019 roku do biblioteki zawitała średnia grupa Żabki z przedszkola w Niegowie. W bibliotece odbyły się zajęcia pt. Czytamy z Franklinem książkę. Dzieci poznały historię, która przydarzyła się Franklinowi, a związana była z książką, którą wypożyczył z biblioteki. W trakcie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne i rozwiązały łamigłówkę w postaci labiryntu.

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

Odwiedziny przedszkolaków w bibliotece

W dniu 7 czerwca 2019 roku do biblioteki zawitała najstarsza grupa Biedronki z przedszkola w Niegowie. W bibliotece odbyły się zajęcia pt. Czytamy z Franklinem książkę. Dzieci poznały historię, która przydarzyła się Franklinowi, a związana była z książką, którą wypożyczył z biblioteki. W trakcie zajęć dzieci wykonały, z przygotowanych papierowych elementów żółwia, którego zabrały ze sobą do domu.

 

LEKCJE BIBLIOTECZNE

Lekcja biblioteczna

W dniu 9 listopada do biblioteki w Niegowie przyszły, na lekcję biblioteczną, dzieci z klasy 4,  w dniu 13 listopada uczniowie klasy 5, wraz z panią Dorotą Giec. Na wstępie dzieci zapoznały się z rodzajem księgozbioru, który znajduje się w bibliotece. Głównym tematem zajęć była Budowa książki i jakie funkcje pełnią poszczególne jej elementy. Oprócz zdobytej wiedzy teoretycznej, dzieci wykorzystały ją w praktyce, porównując budowę różnych książek. Na zakończenie zajęć dzieci wcieliły się w części budowy woluminu i utworzyły “żywy” egzemplarz.
WYDARZENIA

Relacja z wycieczki

W dniu 18 sierpnia wyjechaliśmy na wycieczkę do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach. Do podziwiania roślin i aranżacji ogrodów pogoda była wymarzona. Uczestnicy wyjazdu  mogli poznać rożne aranżacje ogrodu, np: Ogród angielski, Ogród wiejski, Ogród Zachodzącego Słońca. Całość założenia jest przystosowana do swobodnego poruszania się. Prawie wszystkie okazy bogatej kolekcji roślinnej Starego i Nowego Ogrodu posiadają tabliczkę z nazwą. Zacz­erp­nięte inspiracje można było zrealizować w przyle­ga­ją­cym Centrum Ogrodniczym.

LEKCJE BIBLIOTECZNE

Zajęcia biblioteczne

W dniu 13 czerwca 2018 r.  do biblioteki publicznej Fili w Sokolnikach zostały zaproszone dzieci z tutejszego przedszkola wraz ze swoją panią. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w  przygotowanych zajęciach, o tematyce przyrodniczej, na podstawie książeczki Bardzo głodna gąsienica. Chętnie zgłaszały się do odpowiedzi i brały udział w różnych zadaniach.

WYDARZENIA

Dzień Bibliotekarza – relacja

     Z okazji XV Tygodnia Bibliotek zorganizowane zostało uroczyste spotkanie. Bibliotekarki wraz z aktywem bibliotecznym przygotowały ciekawy program imprezy.
     Przybyłych gości powitała pani dyrektor Małgorzata Gocył i przedstawiła zadania bibliotekarzy i bibliotek we współczesnym świecie. Następnie pan Zdzisław Adamczyk, reprezentant aktywu bibliotecznego, odczytał referat Z dziejów książki. W nawiązaniu do treści odczytu, odbył się konkurs, do którego zgłosiło się pięciu ochotników.
     W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Niegowie w skeczu Kopciuszek na sportowo oraz grupa teatralna Straszydło w inscenizacji, według scenariusza pana Zdzisława Adamczyka, pod tytułem Kto czyta – nie grzeszy.
     Pan Wojciech Lamch, śpiewem i grą na gitarze, uświetnił uroczystość.
LEKCJE BIBLIOTECZNE

Zajęcia biblioteczne

W dniu 18 maja 2018 roku  odbyły  się zajęcia Gąsienica bawi i uczy,  na podstawie książki E. Carle’a pt. Bardzo głodna gąsienica, dla młodszych grup Biedronek i Żabek z przedszkola z Niegowy. Dzieci przyszły pod opieką wychowawczyń pani Justyny Lamch, pani Gabrieli Lampa oraz pani Anety Sochy. Przedszkolaki wraz z paniami bardzo aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. W podziękowaniu za zajęcia dzieci przyniosły wiosenny bukiet kwiatów oraz dyplom.