Czytelnicy polecają

MARTIN, George R. R. “Gra o tron”

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii, widmo katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy pokonali szalonego Smoczego Króla, zasiadającego na Żelaznym Tronie, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam. Tron objął Robert – najznamienitszy z buntownik. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron…

TERAKOWSKA, Dorota “Córka Czarownic”

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką Czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Nie zna swego imienia, przeszłości i przeznaczenia. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka. Przed wiekami jeje kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz, po siedmiuset siedemdziesięciu latach, zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca? Piękna opowieść o magii, wolności, prawdziwym życiu.

UFKIR, Malika i in. “Uwięziona”

Przez całe życie Malika była więźniem. Najstarsza córka generała Ufkira miała pięć lat, kiedy została adoptowana przez władcę Maroka Mahummada i odtąd wychowywała się w pałacu królewskim. Próba zamachu stanu, zmieniła jej los. w pustynnych kazamatach, w celach zamieszkanych przez skorpiony, Malika wychowywała swoich braci i siostry, ratując ich od śmierci. W nieludzkich warunkach spędzili piętnaście lat, zanim udał im się uciec.

CHADBOURN, Mark Koniec świata

Jack Churchil, myślał, że w jego życiu nie wydarzy się już nic ciekawego. Załamany po śmierci narzeczonej, był przekonany, że jego świat się skończył. Miał rację. Świat, który znał, właśnie odszedł w przeszłość…

Okazało się, że czarownice, smoki i demony istniały naprawdę i kiedyś władały ziemią. Zostały wyparte. Teraz wracają po swoje.

Nadeszła nowa era. Odtąd światem będzie rządzić magia. Zdobycze cywilizacyjne ostatnich stuleci odchodzą w niepamięć, a odwieczny konflikt pomiędzy siłami światła i ciemności odżywa z nową mocą.