Dzień Bibliotekarza – relacja

Z okazji XV Tygodnia Bibliotek zorganizowane zostało uroczyste spotkanie. Bibliotekarki wraz z aktywem bibliotecznym przygotowały ciekawy program imprezy.
     Przybyłych gości powitała pani dyrektor Małgorzata Gocył i przedstawiła zadania bibliotekarzy i bibliotek we współczesnym świecie. Następnie pan Zdzisław Adamczyk, reprezentant aktywu bibliotecznego, odczytał referat Z dziejów książki. W nawiązaniu do treści odczytu, odbył się konkurs, do którego zgłosiło się pięciu ochotników.
     W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Niegowie w skeczu Kopciuszek na sportowo oraz grupa teatralna Straszydło w inscenizacji, według scenariusza pana Zdzisława Adamczyka, pod tytułem Kto czyta – nie grzeszy.
     Pan Wojciech Lamch, śpiewem i grą na gitarze, uświetnił uroczystość.