Czytelnicy polecają

Magdalena Kordel “Pejzaż z Aniołem”

Wzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno. Adrianna od śmierci taty nie cierpi świąt. Od czasu kiedy zamieszkała z matką, grudniowa aura zamiast z ciepłem i magią kojarzy się jej z odrzuceniem i samotnością. Ale w tym roku wszystko ma się zmienić! Pod wpływem jednego spotkania Ada decyduje się wyjechać do odciętej od świata głuszy, najlepiej w góry. Całe szczęście, że jej dawna znajoma Madeleine akurat w takim miejscu mieszka… Gdy zamykała drzwi, nie wiedziała, że właśnie za moment wydarzy się coś, co diametralnie odmieni całe jej życie. Czasem doprawdy niewiele trzeba. Ot, wino, korkociąg, koc i odrobina determinacji. No i szczypta szczęścia. Niby mało, a jednocześnie dla niektórych tak wiele. Pejzaż z Aniołem to ciepła, wzruszająca historia o tym, że warto szukać szczęścia. O tym, że czasem przyda się szczypta magii. Może i ty odnajdziesz ją w Malowniczym? [lubimyczytac.pl].

Katarzyna Bonda “Miłość leczy rany:wiara”

Igor jest znanym na Dolnym Śląsku uzdrowicielem. Skutecznie pomaga ludziom, dlatego tłumnie ciągną do niego, gdy są w potrzebie. Pojawił się w Górach Sowich kilka lat wcześniej i poznał dziewczynę, która została jego narzeczoną. Nikt jednak nie wie, co robił przedtem. Ma sekret, którego nie chce wyjawić nawet ukochanej kobiecie. W kazachskim Uralsku przed laty doszło do krwawej zbrodni. Zginęli szefowie lokalnego gangu ? synowie kasty władców. Sąd wydał na sprawcę mordu zaoczny wyrok śmierci. Starszyzna rodowa żąda dodatkowo „zemsty krwi”. Przestępcy na całym świecie szuka Interpol oraz grupa zawodowych zabójców. Czy to możliwe, że uzdrowiciel cieszący się powszechnym szacunkiem i zabójca z Kazachstanu to jedna i ta sama osoba? Czy Polce uda się uratować ukochanego od śmierci? Dziewczyna rusza w niebezpieczną drogę i bezlitośnie odsłania mroczną tajemnicę życia Igora.

Lucyna Olejniczak “Obca” Apteka pod Złotym Moździerzem

W 1831 roku w Galicji wybucha epidemia cholery. Z ogarniętej zarazą wioski ucieka młoda kobieta w ciąży. Kilkanaście lat później jej córka Magda, urodzona i wychowana w klasztorze benedyktynek, przybywa do Krakowa, aby tam rozpocząć dorosłe życie. Odważna i spragniona wiedzy dziewczyna jest zawsze tam, gdzie coś się dzieje i gdzie czuje się potrzebna. Walczy na barykadzie podczas powstania krakowskiego, przeżywa pierwszą miłość i wkrótce znajduje swe życiowe powołanie – chce pomagać chorym. Mimo wielu przeciwności losu nie poddaje się, marząc o własnej aptece. Wie, że jako kobieta ma niewielkie szanse na spełnienie swoich pragnień, ale tym razem szczęście wydaje się jej sprzyjać. Czy jednak nie będzie musiała za to zapłacić wysokiej ceny?

MARTIN, George R. R. “Gra o tron”

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii, widmo katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy pokonali szalonego Smoczego Króla, zasiadającego na Żelaznym Tronie, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam. Tron objął Robert – najznamienitszy z buntownik. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron…

TERAKOWSKA, Dorota “Córka Czarownic”

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką Czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Nie zna swego imienia, przeszłości i przeznaczenia. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka. Przed wiekami jeje kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz, po siedmiuset siedemdziesięciu latach, zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca? Piękna opowieść o magii, wolności, prawdziwym życiu.

UFKIR, Malika i in. “Uwięziona”

Przez całe życie Malika była więźniem. Najstarsza córka generała Ufkira miała pięć lat, kiedy została adoptowana przez władcę Maroka Mahummada i odtąd wychowywała się w pałacu królewskim. Próba zamachu stanu, zmieniła jej los. w pustynnych kazamatach, w celach zamieszkanych przez skorpiony, Malika wychowywała swoich braci i siostry, ratując ich od śmierci. W nieludzkich warunkach spędzili piętnaście lat, zanim udał im się uciec.

CHADBOURN, Mark Koniec świata

Jack Churchil, myślał, że w jego życiu nie wydarzy się już nic ciekawego. Załamany po śmierci narzeczonej, był przekonany, że jego świat się skończył. Miał rację. Świat, który znał, właśnie odszedł w przeszłość…

Okazało się, że czarownice, smoki i demony istniały naprawdę i kiedyś władały ziemią. Zostały wyparte. Teraz wracają po swoje.

Nadeszła nowa era. Odtąd światem będzie rządzić magia. Zdobycze cywilizacyjne ostatnich stuleci odchodzą w niepamięć, a odwieczny konflikt pomiędzy siłami światła i ciemności odżywa z nową mocą.