29 wrzesień – Dzień Głośnego Czytania!

W Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września 2021r., odwiedziliśmy Przedszkole Publiczne w Niegowie:)
Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajeczek oraz oglądały przyniesione przez nas książeczki.
Aż trudno zliczyć, ile zalet ma głośne czytanie najmłodszym, m.in.:
📖 buduje bliskość i poczucie bezpieczeństwa
📖 sprawia wielką przyjemność
📖 poszerza słownictwo
📖 rozbudza wyobraźnie i ciekawość świata
📖 pozwala zrozumieć emocje – swoje i innych
📖 obniża poziom stresu
📖 stymuluje rozwój mózgu
Przedszkolaki zostały poinformowane o projekcie Mała książka-wielki człowiek realizowanym w naszej bibliotece.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do naszej biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych
i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!