Bezpłatne e-booki z utworami Adama Zagajewskiego na polona.pl

Adam Zagajewski – poeta, prozaik, eseista, czołowy przedstawiciel poezji Nowej Fali – kilka miesięcy temu udzielił Bibliotece Narodowej licencji do całej swojej twórczości. Jego utwory znaleźć można w bibliotece cyfrowej polona.pl. E-booki można bezpłatnie czytać online lub pobrać w formatach EPUB, MOBI i PDF.

Poeta zmarł w Światowym Dniu Poezji. Miał 75 lat. Debiutował w 1972 roku tomem Komunikat, a jako ostatni wydał Prawdziwe życie. O dorobku literackim Adama Zagajewskiego można przeczytać w specjalnym wspomnieniu na blogu POLONY.

Żeby pobrać e-booka wystarczy kliknąć w ikonę „Pobierz” widoczną w prawym górnym rogu i wybrać jeden z dostępnych formatów.

Dostęp do utworów takich, jak:

jest możliwy dzięki licencjom niewyłącznym uzyskanym od Pisarza ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zachęcamy do lektury!