Funkcjonowanie Biblioteki od 4 maja!

Drodzy Czytelnicy!

Informujemy, że w bibliotece obowiązuje limit osób równocześnie przebywających na terenie wypożyczalni tj. nie więcej niż 1 osoba na 15 m. kw. z wyłączeniem bibliotekarzy.

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa 4 osoby

Filia w Sokolnikach 3 osoby

• Podczas pobytu w bibliotece obowiązkowe jest dla użytkowników i bibliotekarzy zakrywanie nosa i ust poprzez użycie tylko maseczek oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do budynku.
  • Po przyjęciu zwracanych książek od użytkownika pracownicy każdorazowo dezynfekują blat, na którym leżały książki.
  • Książki będą odkładane na okres 3 dni na wydzielone półki, oznaczone datą zwrotu, odizolowane od innych egzemplarzy. Po upływie wyznaczonego terminu zostaną włączone do księgozbioru.
  • Pomieszczenie biblioteki będzie regularnie wietrzone i dezynfekowane (blat lady bibliotecznej, klamki, stanowiska komputerowe, urządzenia wielofunkcyjne i inne używane przedmioty).

Wszystkie wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno czytelnikom, jak i pracownikom. Biblioteka dokłada wszelkich starań, aby korzystanie z usług biblioteki w tym wyjątkowym czasie przebiegało sprawnie i bez zakłóceń.