INFORMACJE

Już w poniedziałek! 18 styczeń – Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka!

 

Przedstawiamy naszą Kubusiową wystawkę:) i zachęcamy do lektury!

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka na pamiątkę urodzin jego twórcy – angielskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a.

Jest to doskonała okazja do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania opowiadań dziecku lub powrócenia samemu do ciepłych historii.

Prototypem Kubusia Puchatka był pluszowy miś, którego Milne kupił dla swojego synka Christophera Robina, na jego pierwsze urodziny. Również Stumilowy Las istniał naprawdę.

Amator miodku jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku już pokoleń. Z chwilą, gdy w 1926 roku w Londynie ukazała się drukiem książka Kubuś Puchatek (Winnie the Pooh), a dwa lata później – Chatka Puchatka (The House at Pooh Corner), rozpoczęła się międzynarodowa kariera pisarza oraz…

Kubusia Puchatka – wiecznie głodnego i poszukującego miodu,

Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon,

nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu,

rozbrykanego Tygrysa,

praktycznego Królika,

wszystkowiedzącej Sowy

oraz Kangurzycy i Maleństwa.  

Bohaterowie Milne’a posługują się dialogami, w których humor, dowcip i mądrość pojawiają się jak gdyby mimo woli mówiących.

W Polsce książki o Puchatku i jego przyjaciołach są znane dzięki przekładom Ireny Tuwim. Do języka polskiego na stałe weszło wiele powiedzeń z Ireny Tuwim, jak „krewni i znajomi Królika”, „to co tygrysy lubią najbardziej” czy „zjeść małe co nieco”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *