Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020.

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki “Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020.” Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach przyznanego dofinansowania ze środków Instytutu Książki w wysokości –  12 909 zł oraz wkładu własnego – 2 414 zł zakupiono nowe komputery w ilości 3szt. wraz z oprogramowaniem antywirusowym i pakietem Office, monitory 2 szt., czytnik kodów kreskowych 1 szt.,  zabezpieczenie zasilania UPS – 3 szt.