Rekomendacje Biblioteki Narodowej dotyczące funkcjonowania bibliotek od 1 grudnia

W związku z opublikowanym 29 listopada rozporządzeniem Rady Ministrów, obowiązującym od 1 do 17 grudnia 2021 roku, biblioteki publiczne i naukowe mogą udostępniać zbiory pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywało jednocześnie nie więcej niż 15 osób albo 1 osoba na 15 m2 powierzchni pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.
Do limitu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.
W związku z powyższym w Bibliotece Publicznej Gminy Niegowa mogą przebywać 4 osoby,     w Filii w Sokolnikach 3 osoby.