Wakacyjna akcja biblioteczna – “Paszport czytelniczy”

Biblioteka Publiczna Gminy Niegowa zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnej akcji czytelniczej.

Odbierz w Naszej bibliotece “paszport czytelniczy” i wypełnij go, podróżując po literackim świecie.

Młodsi uczestnicy zabawy w swoich paszportach mogą m.in. wpisywać tytuły wypożyczonych książek w okresie wakacyjnym, dokonywać ich oceny, tworzyć ilustracje oraz zbierać biblioteczne stemple przy każdej wizycie w bibliotece – jak w prawdziwym paszporcie.

Na paszporcie dla młodzieży oprócz czytelniczego wyzwania, znajduje się krótka charakterystyka wybranych “literackich miejscówek”: miejsc związanych z literaturą współczesną i klasyczną; lokalizacji, w których osadzono powieściowe fabuły; przestrzeni nierozerwalnie związanych z tradycją literacką.

Po podbiciu wszystkich miejsc w paszporcie wręczymy upominki.

KSIĄŻKOWYCH WAKACJI!